Bezpieczeństwo i technologie w Prodent - Prodent Gdańsk - Klinka stomatologii estetycznej

Bezpieczeństwo i technologie
- w Prodent możesz czuć się bezpiecznie

W naszych gabinetach bezpieczeństwo pacjentów jest dla nas priorytetem.

Prodent_Stomatologia_Dentysta_Gdansk_Diagnostyka_Obszar_roboczy_1

Przykładamy szczególną wagę do czystości całej kliniki,  bezpieczeństwa pracy z pacjentem oraz do  powtarzalności procedur sterylizacji i dezynfekcji narzędzi.

Wszędzie tam, gdzie tylko jest to możliwe staramy się używać narzędzi jednorazowych, a narzędzia medyczne sterylizujemy w autoklawie.

Personel gabinetów Prodent  przeprowadza dezynfekcję powierzchni i sterylizację  narzędzi według ustalonych procedur wewnętrznych, zgodnych z aktualnymi wytycznymi sanepidu. Zawsze używamy do procesów  dezynfekcji i sterylizacji wyłącznie certyfikowanych środków najlepszych producentów – Ecolab Henkel, Medispept, spełniających najwyższe  normy bezpieczeństwa.

Wszystkie narzędzie po wstępnej dezynfekcji są sterylizowane w specjalnym urządzeniu termodezynfektor niemieckiej firmy Melag, które w nowoczesny sposób usuwa bakterie ,wirusy i grzyby. Kolejno narzędzia są sortowane i pakowane w jednorazowe pakiety i trafiają do autoklawu firmy Melag. Po cyklu sterylizacji w autoklawie pod  ciśnieniem i w temperaturze 134 stopni Celsjusza narzędzia są całkowicie wolne od wszystkich zanieczyszczeń biologicznych. W ten sposób jesteśmy pewni, że wszystko procedury  medyczne wykonywane w Prodent są całkowicie bezpieczne dla zdrowia naszych pacjentów.

Najnowsze technologie są nieodzowne w nowoczesnej stomatologii:

 • pozwalają na precyzyjną diagnozę problemu,
 • pozawalają na precyzyjną ,dokładną pracę dzięki powiększeniu pola zabiegowego,
 • umożliwiają  przeprowadzenie wielu zabiegów bezboleśnie,
 • zmniejszają ilość wizyt do minimum, 
 • skracają czas procesu leczenia i gojenia,
 • pozwalają na cyfrowe planowanie i wykonanie zabiegów chirurgicznych  oraz prac protetycznych,
 • gwarantują przewidywalny efekt estetyczny -piękny uśmiech,

Dzięki  zastosowaniu najnowszych urządzeń jesteśmy w stanie poprawić efekty naszej pracy, wykonać zabiegi bez niepotrzebnych ran i krwawienia, zaprojektować i wykonać szablony chirurgiczne, licówki  porcelanowe, korony porcelanowe, zdezynfekować kanały korzeniowe podczas leczenia kanałowego. Z najnowszych technologii w Prodent korzystamy w codziennej praktyce ,są to między innymi:

 • laser diodowy  LiteMedics,
 • skanera wewnątrzustny  Medit i 500,
 • mikroskop zabiegowy Leica i Zeiss (z torem wizyjnym),
 • endometr  Rypex 6, 
 • tomografia komputerowa Planmeca  ProMax 3D,  
 • OccluSense  cyfrowe narzędzie do rejestracji kontaktów okluzyjnych, 
 • urządzenie  BeeFill – do wypełniania kanałów korzeniowych płynną gutaperką, 
 • sleeper one ,the Wand – do znieczuleń komputerowych,
 • specjalistyczne oprogramowanie komputerowe Bellus 3D do skanowania twarzy pacjenta,
 • specjalistyczne oprogramowanie komputerowe Exoplan do planowania szablonów chirurgicznych do implantacji -guided surgery,
 • studio do wykonywania zdjęć portretowych  i aparaty Nikon,

Dzięki ścisłej współpracy z PRECI LAB- autorską pracownią  technika dentystycznego Jacka Skrzyńskiego wszystkie nasze prace protetyczne -licówki porcelanowe, belki licowane porcelaną na implantach, korony cyrkonowe i E -Max wykonywane są przy użyciu i wykorzystaniu najnowszych programów komputerowych i najwyższej klasy urządzeń takich jak:

 • drukarka 3d,
 • frezarki Imes Icore,
 • oprogramowanie komputerowe Exoplan, Exocad, Bellus 3d ( skanowanie twarzy pacjenta, cyfrowego planowania prac kompleksowej rehabilitacji uśmiechu),
Prodent_Stomatologia_Dentysta_Gdansk_01_druk3d.jpg
Prodent_Stomatologia_Dentysta_Gdansk_02_laser.jpg

Laser diodowy Litemedics 

Jest to nowoczesne urządzenie  emitujące wiązkę światła, które umożliwia bezpieczną i efektywną pracę przy wielu zabiegach w obrębie tkanek miękkich jamy ustnej. 

Laser diodowy pozwala na szybkie i precyzyjne działanie .

 W zakresie chirurgii stomatologicznej w porównaniu z konwencjonalnym  postępowaniem, pozwala na precyzyjność przeprowadzony zabiegów, zmniejsza krwawienie ,wpływa na lepszą koagulację co zmniejsza konieczność zastosowanie szwów w wielu zabiegach, pozwala także zmniejszenie obrzęku pozabiegowego. Laser diodowy możemy zastosować w następujących zabiegach:

 • odsłonięcie niewyrżniętych zębów ósmych,
 • odsłonięcie implantów,
 • usunięcie włókniaków,
 • plastyka dziąseł – tzw. korekta uśmiechu, dziąsłowego (gummy smile),
 • plastyka wędzidełka wargi górnej  i języka ,
 • leczenia stanów zapalnych po ekstrakcji zęba ( tzw. suchy zębodół),

 

W zakresie zabiegów profilaktycznych laser działa biostymulacyjnie na tkanki miękkie zwiększając ich potencjał do regeneracji. Przyśpiesza gojenie ran, znosi nadwrażliwość pozabiegową, niweluje ból po szlifowaniu zębów pod korony. Laser stosujemy z sukcesem terapeutycznym w:

 • leczeniu opryszczki pospolitej na wardze 
 • leczenie podrażnionych dziąseł, aft 
 • w endodoncji do  dezynfekcji kanałów korzeniowych
 • w leczeniu chorób błony śluzowej jamy ustnej ( biostymulacja)

 

W zakresie periodontologii laser pozwala na:

 • dezynfekcja patologicznych kieszonek  dziąsłowych
 • możliwia wykonanie zabiegu kiretażu zamkniętego

 

W  stomatologii estetycznej laser diodowy doskonale sprawdza się podczas wybielania zębów. Zabieg laserowego wybielania zębów trwa około 15  minut – 3 serie po 5 minut światło lasera aktywuje żel do wybielania. Zabieg ten jest całkowicie bezbolesny dla pacjenta, najlepsze efekty daje razem z dodatkowym wybielaniem nakładkowym w domu.  

W protetyce dzięki użyciu lasera możemy szybciej i efektywniej pracować, dzięki uzyskaniu efektu retrakcji dziąseł oraz zahamowaniu krwawienia.

Mikroskop Leica / Carl Zeiss 

W Prodent pracujemy   przy użyciu mikroskopów czołowych producentów optyki na świecie. Wykorzystujemy je niemal przy każdym zabiegu.

 • leczenie endodontyczne pod mikroskopem – dzięki powiększeniu pola obrazowania nawet do 40 razy lekarz endodonta widzi każdy kanał, ocenia jego przebieg, może bezpiecznie przeprowadzić leczenie kanałowe pod mikroskopem, poszerzyć i wypełnić szczelnie nawet najbardziej zakrzywione, najtrudniejsze kanały 
 • leczenie protetyczne pod mikroskopem – preparacja zęba pod licówki porcelanowe lub korony cyrkonowe pod mikroskopem zabiegowy pozwala na idealną precyzję preparacji, doskonałe dopasowanie przyszłej pracy, a w rezultacie pracę wolna od przebarwień i próchnicy i komfort użytkowania przez wiele lat.
 • leczenie próchnicy zębów – w stomatologii zachowawczej lekarz może idealnie opracować tkanki zęba, usunąć próchnicę, perfekcyjnie i szczelnie odbudować powierzchnię zęba kompozytem.

 

Mikroskop zabiegowy Carl Zeiss oraz Leica to doskonałe mikroskopy stomatologiczne zapewniające optymalne powiększenie i oświetlenie Led, posiadają także filtry powalające na prace ze światłoczułymi kompozytami.

Największą innowacyjność jest połączenie mikroskopu z kamerą video: pozwala to na zapisanie pełnej dokumentacji leczenia a także daje możliwość zobrazowania pacjentowi przebiegu leczenia.

Leczenie Kanałowe Gdańsk
Prodent_Stomatologia_Dentysta_Gdansk_03_tomograf.jpg

Tomografia komputerowa 3D, Pro Max PLANMECA

Wszystkie zabiegi w Prodent są starannie zaplanowane i poprzedzone rentgenodiagnostyką. Wykonanie w pierwszym etapem naszej pracy odpowiednich zdjęć -ortopantomogram, tomografia komputerowa stożkowa ,zdjęcie stawów skroniowo-żuchwowych – umożliwia ich analizę i postawienie odpowiedniej diagnozy. Daje to bezpieczeństwo ,wysoka jakość pracy oraz odpowiednio dobrane leczenie.

W naszej praktyce wykorzystujemy cyfrowy aparat firmy Planmeca ( czołowego producenta tych urządzeń  na świecie) .Planmeca Promax 3D pozwala na doskonałe obrazowanie o wysokiej rozdzielczości przy minimalnej dawce ekspozycji. Wykonane badanie możemy poddać obróbce graficznej, która pozwala na bardzo szczegółową diagnostykę i planowanie leczenia -ortodontycznego , implantologicznego, protetycznego i endodontyczncgo.Dzięki pracy z Planmeca Promax 3D zapewniamy zawsze  wysokie bezpieczeństwo pacjenta, ponieważ system charakteryzuje się emisją minimalnej dawki promieniowania oraz krótki czas ekspozycji ,odpowiedni dobór tych parametrów pozwala na wysoki poziom bezpieczeństwa dorosłych jak i dzieci. Cyfrowy zapis zdjęć pozwala na szybki work-flow w gabinecie oraz podczas  współpracy z laboratorium lub przy koniecznej konsultacji specjalistycznej.

leczenie kanałowe pod mikroskopem Gdańsk

Endometr Raypex  6

To niewielkie urządzenie elektryczne wykorzystywane podczas leczenia endodontycznego. Pozwala ono na pomiar długości kanału korzeniowego zęba z 95% precyzją wykorzystując  pomiar różnicy oporów pomiędzy tkankami jamy ustnej. Jest niezbędnym urządzeniem pozwalającym na precyzyjną i bezpieczną pracę podczas leczenia kanałowego pod mikroskopem, może być stosowane w leczeniu wszystkich pacjentów, w tym kobiet w ciąży i dzieci. Dzięki pracy z endometrem leczenie kanałowe zębów w Prodent jest zawsze zakończone szczelnie i całkowitym wypełnienim kanałów płynną gutaperką co gwarantuje brak bólu i stanu zapalnego .

OccluSense by Bausch

OccluSense to wyjątkowe elektroniczne urządzenie rejestrujące szybko i bezboleśnie statyczne i dynamiczne kontakty zgryzowe (okluzyjne). Służy ono do kontroli okluzji  przed oraz po wykonaniu pracy protetycznej ,obraz uzyskany podczas badania jest widoczny na ekranie komputera ,zostaje zapisany w dokumentacji pacjenta. Dzięki użyciu rejestratora OccluSense , który w cyfrowy sposób kontroluje siły kontaktów międzyzębowych, lekarz może wykonać odpowiednie korekty po których pacjent czuje idealny komfort żucia pokarmów.

Kontrola pracy protetycznej przy użyciu OccluSense daje gwarancję, że wykonane w Prodent korony porcelanowe i licówki będą służyły naszym pacjentom bezawaryjnie przez wiele lat.

Kondylator gerbera_wynik
Prodent_Stomatologia_Dentysta_Gdansk_04_SleeperOne.jpeg

The Wand /Seeper One

Komfort pacjenta jest dla nas priorytetem, dlatego już od wielu lat  podczas zabiegów standartowo wykorzystujemy znieczulenie komputerowe Sleeper One i The Wand.Urządzenia te posiadają specjalny aplikator, zupełnie nieprzypominający strzykawki do znieczuleń.  Wbudowany komputer dostosowuje nie tylko dawkę aplikowanego środka znieczulającego ale również szybkość jego podania ,co zupełnie niweluje uczucie bólu i rozpisania. Pacjent nie odczuwa dyskomfortu podczas aplikacji znieczulenia ,w zasadzie nie czuje nawet momentu podania leku. Pacjenci z dentofobią, wrażliwi na ból oraz  dzieci są zachwyceni efektem zastosowania znieczulenia komputerowego.

Lampa Beyond

To specjalnie zaprojektowana lampa służąca do wybielania zębów, wykorzystująca światło halogenowe, które aktywuje żel wybielający do usunięcia z kanalików zęba cząsteczek barwników. Emitowane światło jest całkowicie bezpieczne dla pacjenta.

Przed przystąpieniem do wybielania zęby zostają oczyszczone kamienia i osadu, wypiaskowane z głębszych przebarwień. Kolejno  określany jest kolor wyjściowy zębów  a następnie dziąła zostają zabezpieczone specjalnym preparatem, następnie lekarz lub higienistka  aplikuje żel do wybielania na powierzchnię zębów. Pod  wpływem światła lampy żel przywraca piękny jasny kolor zębów. Zabieg  wybielania zębów lampą w gabinecie trwa w zależności od stopnia przebarwienia zębów od 30 do około  45 minut. Po zakończonej sesji stosujemy porównujemy preparaty łagodzące ewentualną nadwrażliwość i zalecamy białą dietę. Stabilizacja i wysycenie koloru następuje po około  tygodniu. Efekt możemy podtrzymać poprzez użycie jeszcze przez kilka dni nakładem do wybielania domowego.

Prodent_Stomatologia_Dentysta_Gdansk_wybielanie222
Fot. Maciej Kurczalski - https://3mfoto.pl

Skaner wewnątrzustny Medit i 500

Skaner wewnątrzustny to nowoczesne urządzenie wykonujące skany uzębienia, czyli zdjęcia zębów dziąseł, języka oraz podniebienia i przedstawiające je na ekranie komputera jako trójwymiarowy obraz. Skaner to obecnie podstawowe narzędzie pracy we wiodących gabinetach dentystycznych. Skaner daje nam ogromne możliwości nie tylko diagnostyczne, skraca czas leczenia, ale również umożliwia:

 • cyfrowe planowanie uśmiechu tzw digital smile design 
 • wykonanie cyfrowych wax-up
 • planowanie prac protetycznych -koron ,mostów, licówek porcelanowych
 • odwzorowanie podłoża protetycznego i spreparowanych zębów czyli WYCISKI CYFROWE 
 • wykonanie koron na implantach
 • cyfrową rejestrację kontaktów zwarciowych 

 

Dzięki pracy ze skanerem wewnątrzustnym lekarz nie musi używać nieprzyjemnej masy wyciskowej nie ma potrzeby wkładania łyżek wyciskowych do jamy ustnej co jest bardziej komfortowe dla pacjenta niż protetyka konwencjonalna. Jest to ogromnie ważne dla wielu pacjentów ,zwłaszcza z silnym odruchem wymiotnym. Stomatologia cyfrowa to nowa, lepsza jakość i możliwość odtworzenia wszystkich etapów pracy z plików cyfrowych.

FREZARKA IMES ICORE

 Frezarka renomowanej niemieckiej firmy  Imes Icore ,wiodącego producenta maszyn CNC  na świecie. Precyzja frezarki Imes Icore pozwala na wykonanie każde rodzaju uzupełnienia protetycznego (licówki porcelanowe, korony cyrkonowe ,korona E-max z dokładnością do 5 mikronów .Prace wyfrezowane w Imes Icore są idealnie spasowane z zębem co zupełnie  niweluje możliwość rozwinięcia się próchnic, odwzorowuje idealne kształty anatomiczne i kontakty zgryzowe (okluzyjne), perfekcyjne  kontakty styczne , dzięki czemu pacjent czuje ogromny komfort w użytkowaniu (pokarm nie wchodzi do przestrzeni międzyzębowych jest łatwiejsze oczyszczanie zębów).

W tworzeniu licówek porcelanowych i innych prac protetycznych wykorzystujemy technologię CADCAM. Aby uzyskać piękną licówkę porcelanową, koronę cyrkonową lub pracę na implantach technik dentystyczny projektuje uzupełnienie w programie komputerowym Exocad  ,następnie powstały plik STL jest przenoszony do oprogramowanie CAM – Computer Aided Manufacturing- gdzie zamieniany jest na ścieżki po których ma podążać frez (strategia frezowania), następnie przesyłany do maszyny (frezarki) i frezowany.

Frezarka tworzy licówki porcelanowe i korony cyrkonowe  wycinając specjalnymi frezami strukturę pracy w zadanym materiale na podstawie wykonanego wcześniej projektu cyfrowego. (tlenek cyrkonu, dwu krzemian litu, metal, tytan)

Do produkcji naszych przepięknych uzupełnień takich jak licówki porcelanowe ,korony pełnocyrkonowe, belki przykręcane na implantach stosujemy tylko materiały najwyższej klasy ,wiodących na świecie producentów -Ivoclar  Vivadent z Lichtensteinu. Cyrkon  Ivoclar  Vicadent  charakteryzuje się  wysoką twardością i niską  ścieralnością jego parametry mechaniczne i fizyczne dają gwarancje idealnej estetyki i ogromnej wytrzymałości. W pracach o  wysokiej estetyce – niezębna jest ręczne wykończenie pracy czyli nakładana przez technika dentystycznego warstwowo porcelana nadająca indywidualny charakter pracy tak zwany veneering.

Kolej materiał używany w Prodent to E-max – dwukrzemian litu – to materiał lidera rynku Ivoclar Vivadent  spełniający najwyższe standarty estetyczne przy wyjątkowej wytrzymałości mechanicznej. Materiał ten idealnie nadaje się do wykonania licówek porcelanowych i koron porcelanowych w odcinku przednim.

Prodent_Stomatologia_Dentysta_Gdansk_05_FREZARKA_01.jpg