Endodoncja (Mikroskop)

Home Endodoncja (Mikroskop) – Leczenie kanałowe

Endodoncja - leczenie kanałowe pod mikroskopem

Endodoncja- inaczej – leczenie kanałowe ,polega na usunięciu miazgi (naczynia,nerwy) z komory i kanałów korzeniowych, ich poszerzeniu przy pomocy specjalnych narzędzi rotacyjnych (Pathfile, Protaper, M-two) i wypełnieniu ich płynną gutaperką (System B, Obtura, Thermafile, BeeFill, Kerr Elements Free).

Wszystkie te zabiegi przeprowadzane są w powiększeniu (mikroskopy zabiegowe Zeiss, Leica). Pod kontrolą radiowizjografii firmy PLANMECA, co umożliwia lekarzowi odnalezienie ujść wszystkich kanałów korzeniowych i stanowi o sukcesie w endodoncji. Do pomiaru długości kanału używamy endometrów (Rypex, Dentsply). Aby zabezpieczyć pacjenta przed zaaspirowaniem do dróg oddechowych lub połknięciem narzędzia kanałowego na leczony ząb zakładany jest koferdam. W naszej Klinice istnieje możliwość usuniecia złamanego i pozostawionego w kanale narzędzia-pod mikroskopem przy użyciu specjalnych koncówek ultradźwiękowych . Leczenie endodontyczne (kanałowe) to koszt od 450zł do 1100zł).

Umawiam wizytę

Drodzy pacjenci,

W nocy 8.05.2019 przydarzyło się nam wielkie nieszczęście, w Gabinecie w Garnizonie wybuchł pożar. Niestety cały gabinet został doszczętnie zniszczony przez co nie jesteśmy w stanie tam pracować i przyjmować pacjentów. Na chwilę obecna prosimy o wyrozumiałość oraz cierpliwość. Już od 9.05.2019 w miarę możliwości będziemy przyjmować pacjentów w naszej drugiej lokalizacji w Madisonie przy ul. Rajskiej 10. Do wszystkich z państwa będziemy dzwonić indywidualnie i umawiać na najbliższy dogodny dla Państwa termin.

Pociesza nas myśl, że naszym sąsiadom nic się nie stało.

Zespół Prodent


Skontaktuj się z nami


Chętnie odpowiemy na Państwa pytania.

Rejestracja wizyty