Szkolenia zespołu PRODENT Gdańsk

Szkolenia zespołu PRODENT w 2021 roku

Dr Ewa Odya-Bojanowska - prezentacja zgryzu
Wiedza jest kluczem do wszystkiego! Pamiętając o tej myśli nieustannie szkolimy się, podnosimy nasze kwalifikacje, jeździmy na kursy praktyczne aby poszerzać naszą wiedzę i korzystać z najnowszych osiągnięć naukowych.
Share:
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Tylko w tym 2021 roku, mimo trudnego czasu pandemii udało nam się, podążając za najnowszymi trendami i nowościami w stomatologii i implantologii, uczestniczyć m.in w kursach:

 

Dzięki odbyciu kursów praktycznych u mistrza, światowego lidera pracy z tkankami miękkimi dr Mariusa Steigmann’a, dr Ewa uzyskała wyższy stopień „wtajemniczenia” w chirurgicznym postępowaniu z tkankami miękkimi podczas kompleksowego leczenia pacjenta. Wszystko, co może zaproponować pacjentowi wokół implantów jest najwyższej jakości, w pełni bezpieczne, co potwierdzają wspaniałe długotrwałe efekty u naszych pacjentów.

dr Ewa Odya-Bojanowska i dr Marius Steigmann Cykl szkoleń - dr Marius Steigmann

W czerwcu dr Ewa uczestniczyła w specjalnym 3 dniowym intensywnym kursie: „DSD- digital smile design journey” poświęconym cyfrowym protokołom planowania uśmiechu.

Leczenie to może być zaprojektowane, bez konieczności pobierania wycisków, pacjent przed rozpoczęciem leczenia może zobaczyć się na zdjęciu w przymierzonych proponowanych przez nas nowych np. licówkach. Więcej na ten temat możesz przeczytać TUTAJ.

W sierpniu 2021 roku Doktor Ewa wraz z dr Izabelą Pietruczuk i dr Dorota Cudnik miały przyjemność wzięcia udziału na weekendowej konferencji „II Dni Okluzji „ w Sopocie. Wśród wykładowców znajdował się m.in.:
Profesor Mariano Rocabado- twórca wielu teorii i klasyfikacji dotyczących stawu skroniowo-żuchwowego, wspaniały naukowiec.szkolenie "II Dni Okluzji"
Profesor Jan Pietruski -praktyk, naukowiec od lat zajmujący się leczeniem holistycznym pacjentów, autor wspaniałej publikacji- Okluzja w praktyce.
szkolenie "II Dni Okluzji"
Ta bardzo ciekawa konferencja dała możliwość porównania najnowszych protokołów pracy z pacjentami wymagającymi kompleksowego i zespołowego leczenia okluzji, postępowania przed leczeniem ortodontycznym oraz stabilizacji zgryzu po leczeniu ich wad. Dobrze zaplanowane leczenie, musi obejmować wykonanie wszystkich jego etapów tj. szynoterapia, leczenie ortodontyczne, chirurgiczne czy ostatecznie – leczenie protetyczne w prawidłowej okluzji. Tylko wzajemnie chroniona okluzja daje stabilny i długotrwały efekt leczenia i satysfakcje pacjenta.

We wrześniu z pośród wybranej grypy specjalistów lekarzy implantologów z Polski dr Ewa uczestniczyła w kursie praktycznym w Portugalii w Bradze. Kurs przeznaczony był dla międzynarodowych dentystów, którzy wszczepiają już implanty dentystyczne, ale chcą poszerzać swoją wiedzę, doskonalić ją i faktycznie wykonywać skomplikowane zabiegi chirurgiczne z natychmiastową odbudową protetyczną.

NEOARCH jest to system pracy umożlwiający stworzenie dla pacjenta z barakami w uzębieniu natychmiastowej odbudowy na implantach, najczęściej jest to 4 bądź 6 implantów. Pacjenci w ciągu jednego dnia zyskują na stałe przykręconą pracę, mogą się śmiać, gryźć, uśmiechać, nie mają ruszających się protez, ani wypadających zębów, a nowy uśmiech pozostaje z nimi na długie lata.

kurs NEOARCH

kurs NEOARCH

  • Asystentki stomatologiczne

We wrześniu 2021 roku nasze asystentki wzięły udział w kursie AYSTDENT, który miał miejsce w Łodzi. Aystdent to cykl 15 wykładów i ponad 20 warsztatów na których poruszane są tematy z szerokiego zakresu dziedziny stomatologii. Każdy z uczestników mógł rozwijać swoją wiedzę dopasowaną do stosowanej praktyki.

„Dużo ciekawych prelekcji i warsztatów, aż nie wiadomo co wybrać. Całość była super ale najbardziej podobały mi się warsztaty w mniejszych grupach. Dostaliśmy dużo materiałów i próbki i można było wynieść dużo wiedzy. W warsztatach brałam udział pierwszy raz ale na pewno nie ostatni” – mówiła Karolina.

kurs AYSTDENT

kurs AYSTDENT

Pamiętajcie pacjenci, że wasze zdrowie, bezpieczeństwo i wspaniałe sukcesy leczenia są dla nas priorytetem, uskrzydlają nas i skutkują najlepszymi usługami które jako klinika możemy Wam zaproponować!