Zakres usług

Home Zakres usług

When is Open-Heart
Surgery Needed?

On the other hand we denounce with righteous indignation and dislike men who are so beguiled.

How is Open-Heart
Surgery Performed?

On the other hand we denounce with righteous indignation and dislike men who are so beguiled.

Stomatologia zachowawcza i profilaktyka

W naszej Klinice oferujemy Państwu pełen zakres usług stomatologii zachowawczej i profilaktyki próchnicy:

 • Higienizacja jamy ustnej wraz z instruktażem higieny-skaling ultradźwiękowy
 • Usuwanie powierzchownych i głębszych przebarwień szkliwa-piaskowanie
 • Leczenie próchnicy początkowej (białych plamek) bez borowania materiałem ICON 
 • Lakowanie bruzd lakiem fluorowym
 • Lakierowanie zębów lakierem Duraphat
 • Leczenie nadwrażliwości zębów (laser biostymulacyjny, Elmex-gelle)
 • Leczenie próchnicy zębów poprzez odbudowę kształtu,funkcji,koloru i estetyki nowoczesnymi materiałami kompozytowymi GC G-aenial, Gradia, Calore, Amaris, Grandio
 • Zaopatrzenie mocno zniszczonego lub przeleczonego kanałowo zęba wkładem z włókna szklanego (Fiber Kor,Rely,Rebilda)
 • Leczenie biologiczne bardzo głębokiej próchnicy przy zastosowaniu glassjonomerów firmy GC-Fuji VII, Fuji IX

Koszt światłoutwardzalnych wypełnień kompozytowych w zależności od ich wielkości waha się od 150 zł do 350 zł. Warto wiedzieć iż każde znieczulenie podawane w naszych Gabinetach jest BEZPŁATNE także komputerowe TheWond, SliperOne.

Również przegląd dla stałych pacjentów jest bezpłatny – “stały pacjent” to taki, który przeprowadza u nas badanie kontrolne raz na 6 miesięcy i stosuje się do zaleceń terapeutycznych (planu leczenia).

Endodonacja (Mikroskop)

Endodoncja – inaczej – leczenie kanałowe, polega na usunięciu miazgi (naczynia, nerwy) z komory i kanałów korzeniowych, ich poszerzeniu przy pomocy specjalnych narzędzi rotacyjnych (Pathfile, Protaper, M-two) i wyplenieniu ich płynną gutaperką (System B, Obtura, Thermafile, BeeFill, ElementsFree). Wszystkie te zabiegi przeprowadzane są w powiększeniu (mikroskopy zabiegowe Zeiss, Leica), pod kontrolą radiowizjografii firmy PLANMECA, co umożliwia lekarzowi odnalezienie ujść wszystkich kanałów korzeniowych i stanowi o sukcesie w endodoncji. Do pomiaru długości kanału używamy endometrów (Rypex, Dentsply). Aby zabezpieczyć pacjenta przed zaaspirowaniem do dróg oddechowych lub połknięciem narzędzia kanałowego na leczony ząb zakładany jest koferdam. W naszej Klinice istnieje możliwość usunięcia złamanego i pozostawionego w kanale narzędzia-pod mikroskopem przy użyciu specjalnych końcówek ultradźwiękowych. Leczenie endodontyczne (kanałowe) to koszt od 450zł do 1100zł.

Implantologia

W naszej klinice stosujemy system implantologiczny ANKYLOS firmy Dentsply Implants.

Wszystkie zabiegi wszczepiania implantów wykonywane są bezboleśnie w znieczuleniu miejscowym. W przypadku niewystarczającej ilości kości wykonujemy zabiegi augmentacji (zwiększenie ilości kości i polepszenie jej jakości), rozszczepienia wyrostka zębodołowego, podniesienia dna zatoki szczękowej (sinus lift). W naszej klinice do augmentacji stosujemy wyłącznie biomateriałów renomowanych,szwajcarskich i niemieckich firm Bottis i Geistlisch.

Po okresie wygojenia się implantu (3-6 miesięcy) wykonujemy odbudowę protetyczną (korona porcelanowa). W niektórych sytuacjach możliwe jest wykonanie natychmiastowej odbudowy zęba na implancie. Nowoczesna implantologia umożliwia nie tylko odbudowę pojedynczych zębów, ale również wykonywanie dużych uzupełnień (koron na teleskopach, mostów, uzupełnień na belkach typu CAD-CAM). Polecamy również u pacjentów z ruchomymi protezami proste i szybkie rozwiązanie – umocowanie protezy na lokatorach. Zakładając tylko 2 implanty uzyskujemy stabilna i nieruchomą protezę – komfort użytkowania poprawia się o 100%. Koszt zabiegu chirurgicznego implantacji, systemem Ankylos: 2800zł do 3300 zł – bez odbudowy protetycznej.

Zobacz co jeszcze możemy dla Ciebie zrobić

Bardziej Skomplikowane leczenie protetyczne, implantologiczne czy ortodontyczne wymaga konsultacji stomatologicznej oraz indywidualnej rozmowy lekarza z Pacjentem. Podczas takiego badanie możliwe jest przedstawienie wzajemnych oczekiwań co do efektów przyszłego leczenia oraz możliwe ustalenie proponowanych rabatów.

Chirurgia stomatologiczna

Naszym pacjentom oferujemy wszystkie podstawowe jak i specjalistyczne zabiegi chirurgiczne, takie jak:

 • Ekstrakcja (usunięcie zęba)
 • Zatrzymanych zębów mądrości (ósemek)
 • Resekcja wierzchołka korzenia
 • Wydłużenie korony klinicznej
 • Gingiwoosteoplastyka
 • Kiretaż
 • Nacięcie ropnia
 • Podcięcie wędzidełka wargi lub języka
 • Zamykanie połączenia ustno-zatokowego
 • Augmentacja wyrostka zębodołowego
 • Podniesienie dna zatoki szczękowej

Ekstrakcje, czyli usunięcie zębów w znieczuleniu to w zależności od stopnia skomplikowania zabiegu koszt od 120 zł do 700 zł.

Stomatologia estetyczna

Piękny, harmonijny uśmiech i zdrowe zęby są podstawą dobrego samopoczucia, gwarantują wyższą samoocenę a przez to ułatwiają osiągnięcie sukcesu zarówno w życiu zawodowym jak i osobistym. Stomatologia estetyczna poprzez dążenie do kanonów piękna i ”projektowanie uśmiechu” umożliwia zaspokojenie tych potrzeb i przez to wpływa pozytywnie na naszą kondycję psychiczną. W naszej pracy kierujemy się zasadami biomimetyki oraz minimalnie inwazyjnej stomatologii (minimal invasiv dentistry). Idealny uśmiech możemy uzyskać poprzez zastosowanie:

 • Wybielania zębów bezpieczną metodą – lampą Beyond lub laserem LiteMedics
 • Licówek porcelanowych
 • Uzupełnień porcelanowych cementowanych adhezyjnie
 • Koron i mostów bez metalu (Alumina, tlenek cyrkonu, E-max)
 • Koron na implantach
 • Estetycznych aparatów ortodontycznych
 • Zabiegów na dziąsłach (gingivoplastyka)

Plan i koszt leczenia jest ustalany indywidualnie dla każdego Pacjenta podczas wizyty konsultacyjnej w Klinice. Lekarz proponuje kilka rozwiązań – po czym wspólnie z Pacjentem dopasowuje najbardziej korzystną opcję.

Ortodoncja

Jest to dziedzina zajmująca się leczeniem nieprawidłowości w ustawieniu zębów oraz zaburzeń w budowie kości układu stomatologicznego (wyrostki zębodołowe, szczęka, żuchwa). Wady zgryzu mogą być nabyte, wrodzone lub dziedziczne. Wady wrodzone powstają w okresie prenatalnym (przed narodzinami dziecka). Do najczęściej występujących wad wrodzonych należą rozszczepy podniebienia, hipodoncja i zespoły z zaburzeniami budowy twarzowej części czaszki. Wady te mogą być dziedziczone w następnych pokoleniach. Wady dziedziczne to takie, które rodzice przekazują swoim dzieciom, a te następnym pokoleniom. Do takich wad należą na przykład hipodoncja (brak zawiązków niektórych zębów), diastema, oraz wady szkieletowe (zaburzenia w budowie i wzajemnych proporcjach kości szczęk) takie jak progenia (nadmierny wzrost żuchwy), zgryz otwarty szkieletowy, zgryz głęboki szkieletowy. Wady nabyte to takie, które powstają po urodzeniu na skutek działania szkodliwych czynników wewnętrznych i zewnętrznych. Do czynników wewnętrznych należą np. różnego rodzaju choroby ogólnoustrojowe, zaburzenia hormonalne, niedobory witamin i minerałów i inne. Czynniki zewnętrzne to na przykład wady postawy, różnego rodzaju szkodliwe nawyki (np. ssanie palca, obgryzanie paznokci) oraz zaburzenia prawidłowej czynności mięśni jamy ustnej (języka, warg, policzków, mięśni poruszających żuchwę), do których należą np. oddychanie przez usta, wady wymowy, przetrwały niemowlęcy typ połykania. Do powstawania nabytych wad zgryzu przyczynia się także nieleczona próchnica zębów mlecznych i ich przedwczesna utrata.

Nasza klinika oferuje Państwu leczenie ortodontyczne dzieci i dorosłych, od prostych wad zgryzu, aż po skomplikowane przypadki wymagające interdyscyplinarnego leczenia ortodontyczno – chirurgiczno – protetycznego. W naszej ofercie znajdą Państwo:

 • Aparaty ruchome
 • Trainery

Aparaty stałe:

 • Metalowe  
 • Metalowe z certyfikatem Avex 
 • Estetyczne szafirowe lub porcelanowe z niewidocznymi zamkami
 • Samoligaturujące metalowe lub estetyczne
 • Mikroimplanty – mini śruby ortodontyczne

Aparaty ruchome są wykonywane w laboratorium dentystycznym na podstawie modelu gipsowego szczęk pacjenta. Stosowane są najczęściej u dzieci i młodzieży w okresie wzrostu. Właściwie zaplanowany aparat ruchomy pozwala na bardzo skuteczną terapię ortodontyczną, pod warunkiem ścisłej współpracy ze strony pacjenta. Tego typu aparaty mają korzystny wpływ na prawidłowy rozwój twarzoczaszki i na ustawienie zębów. Często pozwalają na wyleczenie wady zgryzu bez konieczności usuwania zębów.

Trainery są rodzajem aparatu ruchomego. Wykonane są z elastycznego silikonu, a do ich zastosowania nie jest konieczne pobieranie wycisków szczęk pacjenta. Aparat taki dobiera się na podstawie rodzaju wady zgryzu oraz wieku pacjenta. Trainery są niezmiernie przydatne u pacjentów z nieprawidłowymi nawykami i dysfunkcjami (ssanie kciuka, ssanie smoczka, obgryzanie paznokci, wady wymowy, nawykowe oddychanie przez usta itp.)

Aparaty stałe czyli takie, których pacjent nie może usunąć samodzielnie z jamy ustnej. Wszystkie stosowane w naszym gabinecie aparaty stałe działają z wykorzystaniem techniki SWA (stright wire apliance = technika łuku prostego), co pozwala na uzyskiwanie doskonałych rezultatów leczenia za każdym razem. Prawidłowe ustawienie zębów jest zaprogramowane w szczelinach zamków przyklejanych do zębów, a „odczytywane” poprzez wprowadzane w te szczeliny preformowane łuki ortodontyczne, wykonane ze specjalnych stopów metali posiadających pamięć kształtu. Prawidłowo zaplanowane leczenie i właściwe umieszczenie zamków gwarantuje nam pożądane przesuwanie zębów, a w konsekwencji znakomite i stabilne rezultaty leczenia jakimi są prawidłowy zgryz oraz piękny, harmonijny uśmiech.

Protetyka

Nowoczesna protetyka umożliwia odbudowę utraconych tkanek zęba w sposób bezpieczny, przewidywalny i bardzo estetyczny.

 • Gwarantujemy idealną szczelność brzeżną, zachowanie punktu stycznego, czyli nie ma nachodzenia zębów sąsiednich na siebie ani efektu posklejanych zębów.
 • Dobieramy najlepiej pasujący kolor w porozumieniu z pacjentem i technikiem, odtwarzamy kształt guzków i bruzd. Ząb pozostaje żywy!
 • Specjalizujemy się w rekonstrukcji zwarcia. Trwałość tego rodzaju pracy uzupełniającej jest bardzo długa, statystycznie około 20 – 25 lat.

W naszej klinice stosujemy wszystkie najnowsze rozwiązania i współpracujemy z najlepszymi pracowniami protetycznymi w Trójmieście. Nie uznajemy kompromisów! W naszych gabinetach wykonujemy wszystkie rodzaje prac protetycznych ( ruchome oraz stałe).

Korony porcelanowe (wykonywane przy dużej utracie tkanek zęba na skutek próchnicy lub urazów, po leczeniu endodontycznym w celu wzmocnienia i ochrony zęba).

 • Korony porcelanowe na podbudowie z chrom-kobaltu
 • Korony porcelanowe na podbudowie z tlenku cyrkonu ( najlepsza estetyka doskonale imitująca naturę oraz niezawodna trwałość)
 • Korony porcelanowe bez metalowe typu EMPRESS
 • Korony porcelanowe na podbudowie ze stopu złota

Mosty porcelanowe (uzupełniają niewielkie braki zębowe ograniczone z obu stron zębami własnymi pacjenta, cementowane na stałe, znakomita estetyka).

 • Mosty na podbudowie z metalu
 • Mosty na podbudowie ze stopów złota
 • Mosty na podbudowie z tlenku cyrkonu

Licówki porcelanowe (uzupełnienia mocowane adhezyjnie, wymagające minimalnej preparacji – szlifowania- zęba, idealne w przypadku przebarwień, niewielkich zaburzeń kształtu i ustawienia zębów, przestrzeni między zębami np. diastema)

Wkłady koronowo – korzeniowe – stosowane w zębach po leczeniu kanałowym, np. w zębach złamanych.

 • Wkłady koronowo-korzeniowe metalowe
 • Wkłady koronowo-korzeniowe z tlenku cyrkonu
 • Wkłady koronowo-korzeniowe z włókna szklanego

Wkłady koronowe, porcelanowe i kompozytowe (uzupełnienie tkanek zęba stosowane w przypadku rozległych ubytków w zębach żywych oraz martwych, zastępujące tradycyjne wypełnienia kompozytowe, wykonywane w laboratorium dentystycznym przez technika, posiadające trwałość kilkukrotnie wyższą od zwykłych wypełnień oraz doskonałą estetykę).

 • Inlay’e
 • Onlay’e
 • Overlay’e

Protezy szkieletowe (protezy ruchome uzupełniające większe braki zębowe, fizjologicznie przenoszące siły żucia, nie niszczące kości wyrostka zębodołowego, alternatywa dla leczenia implantologicznego przy braku tylnych zębów).

 • Protezy szkieletowe na zasuwach/zatrzaskach – bardzo dobre utrzymanie w jamie ustnej, bez widocznych klamer (haczyków), wysoka estetyka, wykonywane w połączeniu z koronami porcelanowymi
 • Protezy szkieletowe standardowe – opierające się na zębach własnych pacjenta przy pomocy metalowych klamer i cierni (haczyków).

Protezy akrylowe osiadające

 • Protezy częściowe
 • Protezy całkowite

Laseroterapia

Laser diodowy LITEMEDICS

Jest to najnowsze dzieło w tej klasie dzięki czemu możliwa jest bezpieczna i efektywna praca przy wielu procedurach zabiegowych.

 • W chirurgii na tkankach miękkich tj: odsłonięcie niewyrżniętych zębów oraz implantów a także usunięcie włókniaków, plastyka wędzidełek,leczenie opryszczki pospolitej,leczenie dziąseł
 • W endodoncji podczas dezynfekcji kanałów
 • W periodontologii dezynfekcja kieszonek perio, zabiegi kiretażu zamkniętego
 • W leczeniu chorób jamy ustnej min biostymulacja, dezynfekcja opryszczki oraz aft
 • W estetyce doskonale sprawdza się podczas wybielania zębów

Podane ceny są wyłącznie orientacyjne. Przy pracach złożonych koszty leczenia ustalane są indywidualnie.

Dostępne formy płatności: gotówka, karta, przelew, raty.

Leczenie próchnicy początkowej u dzieci i dorosłych bez borowania. Alternatywa dla lapisowania u dzieci.

Fluoryzacja czy borowanie i odbudowa kompozytem to dwa podstawowe zabiegi jakie wykonuje się przy wystąpieniu próchnicy początkowej. Jest jednak skuteczna alternatywa, która oferuje nowe podejście do przeciwdziałania próchnicy początkowej bez utraty zdrowych twardych tkanek zęba – podczas jednej wizyty bez borowania i bez znieczulenia.

Inteligentne zasady: »infiltrant« bardzo płyna żywica, przenika do próchnicy szkliwa dzięki siłom kapilarnym i blokuje drogi dyfuzji do próchnicy kwasom kariogennym, zamykając początkową próchnicę w trudno dostępnych obszarach proksymalnych i powierzchniach gładkich zębów. Bez borowania.

Umawiam wizytę

Drodzy pacjenci,

W nocy 8.05.2019 przydarzyło się nam wielkie nieszczęście, w Gabinecie w Garnizonie wybuchł pożar. Niestety cały gabinet został doszczętnie zniszczony przez co nie jesteśmy w stanie tam pracować i przyjmować pacjentów. Na chwilę obecna prosimy o wyrozumiałość oraz cierpliwość. Już od 9.05.2019 w miarę możliwości będziemy przyjmować pacjentów w naszej drugiej lokalizacji w Madisonie przy ul. Rajskiej 10. Do wszystkich z państwa będziemy dzwonić indywidualnie i umawiać na najbliższy dogodny dla Państwa termin.

Pociesza nas myśl, że naszym sąsiadom nic się nie stało.

Zespół Prodent


Skontaktuj się z nami


Chętnie odpowiemy na Państwa pytania.

Rejestracja wizyty