DSD – cyfrowe planowanie uśmiechu

„DSD – cyfrowe planowanie uśmiechu”

Dr Ewa Odya-Bojanowska planowanie uśmiechu DSD
Co to jest DSD? To nowoczesna koncepcja cyfrowego projektowania indywidualnego uśmiechu stworzona przez dr Christiana Coachmana – światowej sławy specjalistę w zakresie stomatologii estetycznej.
Share:
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Niekiedy pacjenci spodziewają się innego efektu końcowego niż zaplanowany i zrealizowany przez stomatologa. Rozwiązaniem tego problemu jest stworzenie wizualnego planu leczenia oraz poznanie końcowego rezultatu – pięknego uśmiechu, który jest indywidualnie zaprojektowany, wyraża naszą osobowość i jest zgodny z fizycznymi cechami twarzy.

W trakcie planowania leczenia estetycznego pacjent jest fotografowany i nagrywany na krótkim video. Na podstawie materiałów i rozmowy, analizowane są wszystkie relacje ust, zębów, dziąseł oraz warg w kontekście tego jak pacjent się uśmiecha i jak okazuje emocje na twarzy.

Leczenie jest planowane, bez konieczności pobierania wycisków, pacjent przed rozpoczęciem kompleksowej współpracy z kliniką może zobaczyć się na zdjęciu w przymierzonych proponowanych np. licówkach.

Dr. Ewa Odya – Bojanowska wzięła udział w digital design smile jurney, specjalnym trzy dniowym intensywnym kursie poświęconym cyfrowym protokołom planowania uśmiechu aby móc wykonywać DSD na naszych pacjentach.

 

dr Ewa Odya-Bojanowska na kursie Digital Smile Design

 

Na życzenie pacjenta, w ciągu kilku minut wykonujemy taką wizualizację oraz zamawiamy specjalny prototyp dzięki czemu Pacjent może zobaczyć jak wyglądałby gdyby podjął się leczenia.

Pacjent u którego wykonujemy cyfrowe planowanie uśmiechu DSD ma zagwarantowaną powtarzającą się estetykę. Oznacza to, że wykonany plan rzeczywiście możemy zrealizować jest to bardzo ważne, ponieważ pacjent może dokonać poprawek już na etapie wizualizacji. Przymierzając spersonalizowany prototyp uśmiechu możemy sprawdzić jak układają się wargi, jak pacjent się uśmiecha, czy rzeczywiście koresponduje to z jego twarzą oraz czy jest to estetyka którą chciałby mieć.

Emocje towarzyszące takiej pracy są tak ogromne, że Pacjenci bardzo często nie są w stanie powstrzymać łez szczęścia.

dr Ewa Odya-Bojanowska na kursie Digital Smile Design