Kiedy należy zacząć leczenie ortodontyczne?

Kiedy należy zacząć leczenie ortodontyczne?

Leczenie ortodontyczne - aparat na zęby
Zasada jest jedna – im wcześniej, tym lepiej. Dzięki temu czas leczenia się skraca i możemy liczyć na trwalsze efekty. Zaleca się, by pierwsza wizyta dziecka u ortodonty odbyła się około 7 r. ż., a nawet wcześniej, jeśli lekarz stomatolog lub pediatra widzi potrzebę konsultacji w młodszym wieku.
Share:
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Wady zgryzu pojawiają się już w dzieciństwie, warto zatem wybrać się z dzieckiem do lekarza stomatologa aby skontrolować stan zębów oraz zgryz. W Prodent każdy mały pacjent, u którego zostanie rozpoznany problem ze zgryzem jest kierowany do ortodonty. Prawidłowo leczony młody pacjent ma duże szanse na idealny zgryz w życiu dorosłym. Wady zgryzu w małych dzieci leczymy głównie specjalnymi trainerami ze medycznego silikonu oraz aparatami ruchomymi. W momencie, którym pojawią się większość zębów stałych lekarz ortodonta zaleci leczenia aparatem stałym. Aparaty te są najlepszą i najpewniejszą metodą na leczenia wad zgryzu.

W Prodent lekarz ortodonta zaproponuje naszym pacjentom:

  • aparat ortodontyczny ruchomy – głównie u dzieci, leczący poprzez
  • aparat ortodontyczny stały metalowy – jako podstawowy aparat przyklejany do zębów, leczący większości wad zgryzu
  • aparat ortodontyczny stały estetyczny – jako alternatywa dla osób ceniących sobie estetykę podczas leczenia ortodontycznego
  • aparat trans podniebienny – w sytuacjach, gdy konieczna jest rozszerzenie szwu podniebiennego
  • trainer w przypadku małych pacjentów z uzębieniem mlecznym, służący również do pozbycia się niedobrych nawyków np. ssania kciuka

Lekarz ortodonta w przypadku problemów ze stawami skroniowo-żuchwowymi zleca badanie według prof. Gerbera w celu ustalenia centralnej relacji czyli najlepszej dla pacjenta anatomicznej pozycji żuchwy.

W przypadku problemów z dziąsłami (przyzębiem) przed leczeniem aparatem stałym pacjent zostanie skierowany na konsultację periodontologiczną.

W przypadku recesji dziąseł wykonujemy zabiegi pokrycia recesji dziąsłowych.

aparat stały na zębach

Zapraszamy wszystkich Państwa na konsultacje ortodontyczne.